Ulož si cos tiskl, včetně parametrů tisku, ohodnoť filament, popiš svou tiskárnu - najdi zákazníky, nejlepší plast, nejoblíbenější 3D tiskárnu...

Sdílej své výrobky a zbav se otázek jakou teplotou, s jakou výškou vrstvy jsi tiskl - informace jsou součástí záznamu!

3D PROGRAMY, ÚLOŽIŠTĚ MODELŮ

Fusion 360

https://www.autodesk.cz/products/fusion-360/

Fusion 360

Velmi používaný program od firmy Autodesk. Rozsáhlý a relativně jednoduchý. Velmi dobře kombinuje 2D nákresy, modelování pomocí myši i matematických vstupů. Grafcké GUI nahrazující programování různých typů polí.

Velmi oblíbený i u modelování objektů pro 3D tisk. Pěkná je i možnost generování fotorealistických renderů, simulace pohybu součástí, počítání sil při zátěži podle druhu mateiálu apod.

Pro nekomerční použití a edukativní aktivity je i tento program zdarma (placená verze obsahuje více nástrojů v různých oborech)

OpenSCAD

http://www.openscad.org/

OpenSCAD je oblíbený nástroj pro tvorbu 3D objektů zejména mezi programátory. Oproti WYSIWYG editorům, kde objekt vytváříte nejčastěji taháním myší v 3D prostoru, OpenSCAD jde cestou textového editoru a následného renderu a vizualizace.

Jeho výhodou je i to, že je zcela zdarma.

Thingiverse

https://www.thingiverse.com/

Thingiverse sem na první pohled příliš nezapadá, jde primárně o banku 3D objektů. Nicméně u mnoha objektů u kterých na to autor myslel a připravil, je možné tyto objekty upravit sobě na míru (customizovat) právě díky vestavění výše zmíněného OpenSCADu.

Můžete si také prohlédnout mé objekty vystavené na Thingiverse.

Printables.com

Další banka 3D modelů, tato vzešla od "Průšáků", v roce 2022 přejmenovaná aby jménem neevokovala pouze jednu platformu (původně prusaprinters.org). Zastřešená firmou Prusa Research a.s.

printables.com

Můžete si také prohlédnout mé objekty vystavené na Printables.com.

Sketchup

SketchUp je software pro tvorbu 3D modelů, vyvíjený společností Trimble, navržený pro profesionální architekty, stavební a strojní inženýry, ale i například pro filmové tvůrce a vývojáře počítačových her. http://www.sketchup.com/

  Stream 3D tisku:

Stream a videa jsou dostupná na twitch.com

Pár videí z tisků naší 3D tiskárny:
Další videa